RGG feat. Piotr Damasiewicz/Łukasz Poprawski: Astigmatic@Jassmine

17
IX
2021
00:00
Jassmine
Wilcza 73, 00-670 Warszawa

BILETY – https://goingapp.pl/wydarzenie/rgg-feat-piotr-damasiewicz-lukasz-poprawski-plays-komeda-s-astigmatic/wrzesien-2021

 

RGG feat. Piotr Damasiewicz, Łukasz Poprawski Astigmatic Project to specjalny projekt koncertowy poświęcony płycie „Astigmatic” – jednemu z najważniejszych (jeśli nie najważniejszemu) wydawnictw w historii polskiej muzyki jazzowej.

 

Pierwszy koncert z trzech z trzydniowej rezydencji zespołu RGG w Jassmine. Dostępne są bilety na jedno wydarzenia lub karnet na wszystkie trzy – 190 PLN.

 

Łukasz Ojdana – fortepian

Maciej Garbowski – kontrabas

Krzysztof Gradziuk – perkusja

Piotr Damasiewicz – trąbka

Łukasz Poprawski – saksofony

 

Legendarne kompozycje z tego albumu, czyli tytułowe „Astigmatic”, a także „Kattorna” i „Svantetic”, kanon polskiego jazzu, stworzony przez wielkie postaci – m.in. Tomasza Stańko i Zbigniewa Namysłowskiego.

 

Unikatowość tego pomysłu polega na generalnym ujęciu płyty „Astigmatic” w taki sposób, aby nadal można było mówić o muzyce Komedy, mimo zmiany aparatu wykonawczego i indywidualnej koncepcji realizacji całości. W konsekwencji konstrukcja klasycznego tria fortepianowego, która dla RGG stanowi naturalne muzyczne środowisko, poprzez rozwinięcie formuły do kwintetu, nabiera tutaj świeżego znaczenia, gdzie kluczem wydaje się być globalna synteza inspiracji, w tym przypadku związanych ściśle z wielkim Krzysztofem Komedą.

 

Drzwi otwieramy o 19:00

 

Koncert – 20:30

 

Do zobaczenia w Jassmine!